Porin Baletti- ja Flamenco-opiston kevätnäytös
Promenadisalissa 21.5. klo 18.30


1. BAILANDO 1 - koreografia Maria Kause - ohjaus Ida-Maria Mäki ja Minna Jantunen
Satuflamenco 1A ja 1B
Veera Vieresjoki, Eveliina Isomäki, Helmiina Lindholm, Kyllikki Kukkonen, Alisa Myllymaa, Nelli Järvenpää, Juulia Viitasaari, Iida Elo, Matilda Saivo, Hertta Levo, Julia Laurila, Nea Malen, Eevi Harju, Aliisa Wright, Bella Kuusisto, Saana Haapala, Mette Huolman, Linnea Mikkola, Neela Knuutinen, Jade Mäntyvaara, Joanna Zapala, Elli Aleksandrova, Aino Hannukainen, Meetta Bärholm, Milja Santanokki, Sofia Sten, Ramona Grönfors ja Siiri Ojanen
Soolotanssijat: Hilla Kontinen ja Ninni Mäkelä

2. LITTLE MIX - koreografia Eva-Lotta Rautelo
Flamenco 4
Sofia Björn, Oona Ojanen, Liina Löytökorpi, Matilda Elonen, Vilma Lehtinen, Elisabeth Klimova, Justiina Rajamäki, Anni Kerola, Heidi Elers, Alma-Aurora Kartio, Matilda Ollonqvist, Emilia Tolonen ja Emilia Pihl

3. HULAHULA - koreografia Eva-Lotta Rautelo
Dance 1
Mirka Ojala, Alina Kärki, Senni Loven, Aada Rantanen, Ella Maunumäki, Alisa Raitanen,  Miina Ojala, Vilma Haikola, Melissa Aydin, Meri Ojala, Sonja Loven ja Venla Hietaranta

4. PIPARMINTUT (Pähkinänsärkijä-baletista)- koreografia Ilona Martikainen
Baletti 3 ja 4
Ninja Kuparinen, Ilona Pyykönen, Hilla Martikainen, Liina Löytökorpi, Siiri Lahti, Matilda Elonen, Oona Ojanen, Vilma Lehtinen, Venla Virtanen, Liisa Väre, Malva Rantanen, Emmi Ellonen, Vilma Rinnemäki, Linda Gaetti, Hilma Alakoski, Enni Nyrhinen, Vilma Aakula, Siiri Raita, Ninni Mäkelä, Hilla Kontinen ja Hilma Tillqvist

5. PANDAT (Pähkinänsärkijä-baletista)- koreografia Ilona Martikainen
Linnunrata 
Miida Hatulainen, Ella Turpeinen, Ida Linnainsaari, Inari Martikainen, Ada Maria Salonen, Elsa Hämäläinen, Pinja Puskala, Ada Wilhelmiina Salonen, Maria-Sofia Setälä, Ronja Mahkonen ja Julia Tuura

6. MERIROSVOT - koreografia Ilona Martikainen
Satubaletti 1A ja 1C
Aino Mannonen, Ilona Kauhanen, Amanda Kopra, Aino Rinta-aho, Elle Koskivirta, Emilia Härmäläinen, Zainab Al-Hachami, Nella Mäkinen, Adalia Nummi, Klara Kurittu, Aada Santala, Lotta Ohvo, Helmi Perttula, Enna Lahtinen, Ria Harju, Demi Fred, Maya Elo, Helmi Kurri, Ellen Isberg, Armi Jaakohuhta, Roosa Siikilä, Isla Riihiaho, Lumi Vuorinen ja Heidi Vartio
Soolotanssijat: Minttu Laurila ja Hilla Martikainen

7. SEVILLANAS KASTANETEILLA - koreografia tradit., sovitus Maria Kause
Las Flores
Linda Gaetti, Vilma Aakula, Enni Nyrhinen, Ninni Mäkelä, Siiri Raita ja Hilma Alakoski

8. VIIMEINEN AIKALISÄ - koreografia Marja Rautakorpi
Fuego
Aliina Kulmala, Veera Rinnemäki, Vellamo Tuulivaara, Elma-Maria Alakoski, Vilma Liimatainen, Ellen Ventelä, Clara Mattila ja Ida-Maria Mäki

                 V Ä L I A I K A

9. TROIKKA - koreografia Ilona Martikainen
Satubaletti 2A ja 2B
Carla Cerón, Emma Aaltonen, Ronja Kallasmaa, Alexandra Härmäläinen, Raeanne Rajala, Hertta Pirhonen, Siiri Saraniemi, Iida Pelamo, Isra-Hanaa Bousrour, Alisa Heurlin, Emma Rossi, Linnea Mikkola, Toini Lehtonen, Sara Sirén, Emma Koskivirta, Ailun Xia, Emmi Havu, Stella Lousti ja Lotta Ruoho
Soolotanssijat: Malva Rantanen, Vilma Lehtinen ja Ninja Kuparinen

10. NOUSE FLAMENCOJUNAAN! -koreografia Maria Kause - ohjaus Emma Rahkola
Flamenco 1
Salla Hämäläinen, Emilia Raukko, Ellen Souko, Elli Mäki, Halla Kyynäräinen, Helinä Peltonen ja Sofia Halme

11. SIDE BY SIDE - koreografia Marja Rautakorpi
Dance 2
Saga Lehtonen, Veera Haugen, Sonja Loven, Nella Kangas, Heidi Elers, Hilma Tillqvist, Mila Wallenius, Alma-Aurora Kartio, Annika Porri, Hilma Alakoski, Enni Nyrhinen, Linda Gaetti ja Siiri Raita

12. BAILANDO 2 - koreografia Maria Kause
Latino Show duo
Hilla Kontinen ja Ninni Mäkelä

13. BAILA MI SON SON SON - koreografia Maria Kause
Flamenco 2
Inari Martikainen, Anna Pirttinen, Aasa Amee, Marta Lehtmets, Pauliina Rajamäki, Emma Vastamaa ja Ella Hirttiö

14. FROZEN - koreografia Maria Kause - ohjaus Helena Urpulahti
Satuflamenco 2
Cenja Nieminen, Hilma Lepistö, Loviisa Lehtinen, Meea Niskanen, Moona Leinonen, Eleanora Kuusisto, Juuli Laitinen, Sonja Ristikallio, Josefiina Vuorenheimo ja Inga Hellsten
Frozen - Linda Gaetti

15. SALAPERÄINEN METSÄ (Pähkinänsärkijä-baletista)- koreografia Ilona Martikainen
Nykytanssi 3
Hilma Tillqvist, Hilla Kontinen, Annika Porri, Aliina Kulmala, Liinu Syrjälä, Veera Rinnemäki, Vilma Liimatainen ja Ida-Maria Mäki
Linnut: Julia Tuura ja Inari Martikainen

16. ESPANJALAINEN TANSSI (Pähkinänsärkijä-baletista)- koreografia Maria Kause
Las Flores

17. FROM NOW ON 
Kaikki ryhmät
Soolotanssijat Enni Nyrhinen ja Linda Gaetti

PALKINTOJEN JA TODISTUSTEN JAKO
7-vuotis kultamitalit
Meea Haanpää, Vilma Rinnemäki, Heidi Elers, Matilda Elonen, Sofia Björn ja Melissa Aydin

10-vuotis pokaalit
Hilla Kontinen, Aliisa Kulmala, Emmi Tervo, Elma-Maria Alakoski ja Vellamo Tuulivaara

15-vuotis pokaali: Ida-Maria Mäki

Taiteen perusopetuksen todistukset
Ella Eestelä, Vilma Rinnemäki, Enni Nyrhinen, Alma-Aurora Kartio

NUORI TANSSI 2017 -mitalit
Linda Gaetti, Vilma Aakula, Enni Nyrhinen, Ninni Mäkelä, Siiri Raita, Hilma Alakoski ja Vilma Rinnemäki

KAJAANI DANCE 2018 -mitalit
Aliina Kulmala, Veera Rinnemäki, Vellamo Tuulivaara, Elma-Maria Alakoski, Vilma Liimatainen, Ellen Ventelä, Clara Mattila ja Ida-Maria Mäki

VALOT: Toni Heinola
ÄÄNENTOISTO: Toni Randell

TUOTTAJA: Maria Kause
TUOTANTO: 
Porin Baletti- ja Flamenco-opisto





Tämä verkkosivu voi käyttää evästeitä
Tämä verkkosivu voi käyttää evästeitä verkkosivujen toiminnan parantamiseksi. Voit estää evästeiden käytön oman selaimesi asetuksissa. Käyttäessäsi verkkosivujamme hyväksyt myös evästeiden käytön.

OK, ymmärrän tai Lisätietoja
Evästeiden tiedot
Tämä verkkosivu voi käyttää evästeitä verkkosivujen toiminnan parantamiseksi. Voit estää evästeiden käytön oman selaimesi asetuksissa. Käyttäessäsi verkkosivujamme hyväksyt myös evästeiden käytön.
OK, ymmärrän